A szabadegyetem felsőszintű ismeretterjesztési forma, mely korszerű ismereteket nyújt a társadalomtudományok, természettudományok, művészetek és irodalom köréből.
Loading Events
Előadás keresése

Események március 2020

Calendar Month Navigation

hétfő kedd szerda csütörtök péntek szombat vasárnap
1
2

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

március 2, hétfő, @ 16:00 - 17:15
Az absztrakt festészet

Az absztrakt festészet születése Előadó: Ludmann Mihály művészettörténész

EGYETEMES MŰVÉSZETTÖRTÉNET V. évfolyam II. félév

EGYETEMES MŰVÉSZETTÖRTÉNET V. évfolyam II. félév

március 2, hétfő, @ 17:30 - 19:00
A Bauhaus

A Bauhaus és a funkcionalizmus építészete Előadó: Ludmann Mihály művészettörténész

3

UTUNK A 20. SZÁZADBAN A szovjet táborban, 1945–1990

UTUNK A 20. SZÁZADBAN A szovjet táborban, 1945–1990

március 3, kedd, @ 17:30 - 19:00
Rákosi diktatúrája

Rákosi diktatúrája és Nagy Imre reformkísérlete, 1949–1956 Szerkeszti: Kálóczy Béla Előadó: Romsics Ignác történész

FELFEDEZŐK NYOMÁBAN KELETEN ÉS NYUGATON

FELFEDEZŐK NYOMÁBAN KELETEN ÉS NYUGATON

március 3, kedd, @ 17:30 - 19:00

Kína Előadó: Galgóczi István

4

LISZT FERENC II. félév

LISZT FERENC II. félév

március 4, szerda, @ 16:30 - 19:00
liszt

Szimfonikus költemények IV., dalok Előadó: Kocsis Gábor zenetörténész

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN IV.

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN IV.

március 4, szerda, @ 17:30 - 19:00
sinkanszenen

Japán nevezetességei Témafelelős: Dr. Vihar Judit japanológus

5

GENIUS LOCI – RÓMA

GENIUS LOCI – RÓMA

március 5, csütörtök, @ 17:30 - 19:00
A császárkor építkezései

A császárkor építkezései Előadó: Ludmann Mihály művészettörténész

6

HALLGASSUK ÉS NÉZZÜK EGYÜTT! II. félév

HALLGASSUK ÉS NÉZZÜK EGYÜTT! II. félév

március 6, péntek, @ 14:30 - 16:00
Haydn

Haydn és Mendelssohn szimfóniái Előadó: Zelinka Tamás zenetanár, zenei ismeretterjesztő, szerkesztő

7
8
9

SAJTÓTÖRTÉNETI ÉRDEKESSÉGEK A SZÁZADFORDULÓRÓL

SAJTÓTÖRTÉNETI ÉRDEKESSÉGEK A SZÁZADFORDULÓRÓL

március 9, hétfő, @ 17:30 - 19:00
A Hét és az Új Idők írói

Írószerep, írókép: A Hét és az Új Idők írói a századfordulón Előadó: Dede Franciska irodalomtörténész az Országos Széchényi Könyvtár tudományos titkára

EGYETEMES MŰVÉSZETTÖRTÉNET V. évfolyam II. félév

EGYETEMES MŰVÉSZETTÖRTÉNET V. évfolyam II. félév

március 9, hétfő, @ 17:30 - 19:00
A metafizikus festészet

A metafizikus festészet és az új tárgyiasság Előadó: Ludmann Mihály művészettörténész

10

AZ EMBERI CIVILIZÁCIÓK AZONOSSÁG-, KÜLÖNBSÉG- ÉS MÁSSÁGKÉPE IV.

AZ EMBERI CIVILIZÁCIÓK AZONOSSÁG-, KÜLÖNBSÉG- ÉS MÁSSÁGKÉPE IV.

március 10, kedd, @ 17:30 - 19:00
a ma élő természeti népek

Az őskor és a ma élő természeti népek Előadó: Kopcsik István

A TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VIII. II. félév

A TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VIII. II. félév

március 10, kedd, @ 17:30 - 19:00
magfúzióból

Tiszta energia magfúzióból Előadó: Zoletnik Sándor fizikus, Energiatudományi Kutatóközpont, Eurofusion konzorcium, Magyar Magfúziós Technológia Platform

11

KOR-KÉPEK – LEGENDÁK ÉS MÍTOSZOK

KOR-KÉPEK – LEGENDÁK ÉS MÍTOSZOK

március 11, szerda, @ 17:30 - 19:00
az epheszoszi Artemiszion,

„Az elveszett művészet” – Misztikus helyek, legendás alkotások: az epheszoszi Artemiszion, az olümpiai Zeusz-templom és az athéni Parthenón Előadó: Réti Mária művészettörténész

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE IX. évfolyam II. félév Körülmények és szerepek

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE IX. évfolyam II. félév Körülmények és szerepek

március 11, szerda, @ 17:30 - 19:30
Wesselényi Miklós árvízi

Árvíz Előadó: Tamás Ferenc irodalomtörténész, költő, magyartanár

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31