A szabadegyetem felsőszintű ismeretterjesztési forma, mely korszerű ismereteket nyújt a társadalomtudományok, természettudományok, művészetek és irodalom köréből.
Loading Events
Előadás keresése

Események április 2019

Calendar Month Navigation

hétfő kedd szerda csütörtök péntek szombat vasárnap
1

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

április 1, hétfő, @ 16:00 - 17:00

Munkácsy Mihály és Pál László művészete Előadó: Ludmann Mihály

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

április 1, hétfő, @ 17:30 - 19:00

A preimpresszionizmus Előadó: Ludmann Mihály

2

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VI.

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VI.

április 2, kedd, @ 17:30 - 19:00

A Világegyetem sötét oldala Előadó: Trócsányi Zoltán

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL II. félév

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL II. félév

április 2, kedd, @ 17:30 - 19:00

Ideológiák és függetlenségi mozgalmak a 20. században Előadó: Galgóczi István

3

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE II.

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE II.

április 3, szerda, @ 17:30 - 19:00

Prokofjev, Hacsaturján Előadó: Kocsis Gábor zenetörténész

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN II.

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN II.

április 3, szerda, @ 17:30 - 19:00

A szépség kultusza a japán vallásokban Előadó: Dr. Vihar Judit

4

NYUGDÍJAS KLUB

NYUGDÍJAS KLUB

április 4, csütörtök, @ 14:00 - 15:30

Az időskor és egészségügyi problémái I. Előadó: Dr. Birtalan Iván

IRODALOM ÉS KÉPZŐMŰVÉSZET II. félév

IRODALOM ÉS KÉPZŐMŰVÉSZET II. félév

április 4, csütörtök, @ 17:30 - 19:00

Zsuzsanna és a vének Előadó: Ludmann Mihály

5

HALLGASSUK ÉS NÉZZÜK EGYÜTT! II. félév

HALLGASSUK ÉS NÉZZÜK EGYÜTT! II. félév

április 5, péntek, @ 14:30 - 16:00

Dmitrij Sosztakovics (Katyerina Izmajlova; II. szvit; szimfóniák), Horacio Salgán és Alfred Snitke művei Előadó: Zelinka Tamás zenetanár, zenei ismeretterjesztő, szerkesztő

6
7
8

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

április 8, hétfő, @ 17:30 - 19:00

A japán művészet világa Előadó: Ludmann Mihály

9

KOR-KÉPEK II. félév

KOR-KÉPEK II. félév

április 9, kedd, @ 17:30 - 19:00

„Ozirisz mezeje, a Sztüxön túl, vagy Mennyei Jeruzsálem” – „Élet az élet után”: a túlvilághit a vallásokban (és a művészetben) Előadó Réti Mária művészettörténész

AZ EMBERI CIVILIZÁCIÓK AZONOSSÁG-, KÜLÖNBÖZŐSÉG- ÉS MÁSSÁGKÉPE IV.

AZ EMBERI CIVILIZÁCIÓK AZONOSSÁG-, KÜLÖNBÖZŐSÉG- ÉS MÁSSÁGKÉPE IV.

április 9, kedd, @ 17:30 - 19:00

A különböző vallások természet- és emberképei Előadó: Kopcsik István

10

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam II. félév

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam II. félév

április 10, szerda, @ 17:30 - 19:30

Kísértetek, visszajáró lelkek Nemes Nagy Ágnes: A visszajáró; Arany János: Tengeri hántás; A képmutogató; Kosztolányi Dezső: Aranysárkány; Brontë: Üvöltő szelek; Jókai: A lőcsei fehér asszony; Poe: A holló; Az áruló szív. Előadó: Tamás Ferenc irodalomtörténész, költő, magyartanár

11

NAPFÉNYES ITÁLIA III.

NAPFÉNYES ITÁLIA III.

április 11, csütörtök, @ 14:30 - 16:00

Szicília II. Előadó: Óvári Árpád

HÍRES EMBEREK SZOBRAI

HÍRES EMBEREK SZOBRAI

április 11, csütörtök, @ 17:30 - 19:00

Petőfi Sándor Előadó: Ludmann Mihály

12
13
14
15

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

április 15, hétfő, @ 16:00 - 17:00

Az impresszionizmus születése Előadó: Ludmann Mihály

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

április 15, hétfő, @ 17:30 - 19:00

Az impresszionizmus virágkora Előadó: Ludmann Mihály

16

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VI.

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VI.

április 16, kedd, @ 17:30 - 19:00

A kvantummechanikától a társadalomtudományig Előadó: Kroó Norbert

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL II. félév

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL II. félév

április 16, kedd, @ 17:30 - 19:00

Terrorizmus, Iszlám Állam Előadó: Galgóczi István

17

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE II.

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE II.

április 17, szerda, @ 17:30 - 19:00

Sosztakovics Előadó: Kocsis Gábor zenetörténész

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN II.

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN II.

április 17, szerda, @ 17:30 - 19:00

A japán színház világa: a nó és a kjógen Előadó: Dr. Vihar Judit

18

NYUGDÍJAS KLUB

NYUGDÍJAS KLUB

április 18, csütörtök, @ 14:00 - 15:30

Az időskor és egészségügyi problémái II. Előadó: Dr. Birtalan Iván

IRODALOM ÉS KÉPZŐMŰVÉSZET II. félév

IRODALOM ÉS KÉPZŐMŰVÉSZET II. félév

április 18, csütörtök, @ 17:30 - 19:00

Szent Anna és Joachim Előadó: Ludmann Mihály

19
20
21
22
23

KOR-KÉPEK II. félév

KOR-KÉPEK II. félév

április 23, kedd, @ 17:30 - 19:00

„Herkules munkái” – Istenek és hősök a mítoszokban (és a művészetben) Előadó Réti Mária művészettörténész

AZ EMBERI CIVILIZÁCIÓK AZONOSSÁG-, KÜLÖNBÖZŐSÉG- ÉS MÁSSÁGKÉPE IV.

AZ EMBERI CIVILIZÁCIÓK AZONOSSÁG-, KÜLÖNBÖZŐSÉG- ÉS MÁSSÁGKÉPE IV.

április 23, kedd, @ 17:30 - 19:00

Az ember és közösségei (család, nagycsalád, nemzetség, törzs – falu, város, állam: szokásrendek) Előadó: Kopcsik István

24

HÍRES MAGYAROK – MAGYAR HÍRESSÉGEK II. félév

HÍRES MAGYAROK – MAGYAR HÍRESSÉGEK II. félév

április 24, szerda, @ 15:00 - 16:30

Sportnemzet vagyunk I. – híres sportolók Előadó: Szucsik Ágnes

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam II. félév

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam II. félév

április 24, szerda, @ 17:30 - 19:30

Mesterséges mennyországok De Quincey, Baudelaire, Kosztolányi, Csáth Géza; Gulácsy Lajos: Az ópiumszívó álma; Lewis Carroll: Alice Csodaországban. Előadó: Tamás Ferenc irodalomtörténész, költő, magyartanár

25

NAPFÉNYES ITÁLIA III.

NAPFÉNYES ITÁLIA III.

április 25, csütörtök, @ 14:30 - 16:00

Szicília III. Előadó: Óvári Árpád

HÍRES EMBEREK SZOBRAI

HÍRES EMBEREK SZOBRAI

április 25, csütörtök, @ 17:30 - 19:00

Arany János Előadó: Ludmann Mihály

26
27
28
29

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK II. félév

április 29, hétfő, @ 16:00 - 17:00

Claude Monet és August Renoir Előadó: Ludmann Mihály

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam II. félév

április 29, hétfő, @ 17:30 - 19:00

Szobrászatunk a 19. század második felében Előadó: Ludmann Mihály

30

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VI.

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN VI.

április 30, kedd, @ 17:30 - 19:00

Növényi társadalmak Előadó: Botta-Dukát Zoltán

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL II. félév

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL II. félév

április 30, kedd, @ 17:30 - 19:00

Az Arab Tavasz Előadó: Galgóczi István