A szabadegyetem felsőszintű ismeretterjesztési forma, mely korszerű ismereteket nyújt a társadalomtudományok, természettudományok, művészetek és irodalom köréből.
Loading Events
Előadás keresése

Események október 2018

Calendar Month Navigation

hétfő kedd szerda csütörtök péntek szombat vasárnap
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

HÍRES MAGYAROK – MAGYAR HÍRESSÉGEK I félév

HÍRES MAGYAROK – MAGYAR HÍRESSÉGEK I félév

október 10, szerda, @ 15:00 - 16:30
Hollywood magyar csillagai

Hollywood magyar csillagai – magyar filmesek az Egyesült Államokban (Ingyenes) Előadó: Szucsik Ágnes

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam I. félév Viszonyok és viszonyulások

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam I. félév Viszonyok és viszonyulások

október 10, szerda, @ 17:30 - 19:30
Castor és Pollux - Roma-cordonata01

Testvérek Előadó: Tamás Ferenc irodalomtörténész, költő, magyartanár

11
12
13
14
15
16

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN V. évfolyam

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN V. évfolyam

október 16, kedd, @ 17:30 - 19:00
Hawking

Stephen Hawking elméletei Előadó: dr. Bíró Tamás Sándor fizikus, az MTA doktora, tudományos tanácsadó, címzetes egyetemi tanár, a Wigner Jenő Fizikai Kutatóközpont igazgatóhelyettese

17

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN

október 17, szerda, @ 17:30 - 19:00
Japán írásművészet

Japán írásművészet Előadó: Zopcsák Ferenc

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE

október 17, szerda, @ 17:30 - 19:30
Glinka

Glinka Előadó: Kocsis Gábor zenetörténész

18

NYUGDÍJAS KLUB I. félév

NYUGDÍJAS KLUB I. félév

október 18, csütörtök, @ 14:00 - 15:30
kínai világ

Másság és azonosság I. rész: Az indiai és kínai világ (a kezdetektől napjainkig) Előadó: Kopcsik István

IRODALOM ÉS KÉPZŐMŰVÉSZET I. félév

IRODALOM ÉS KÉPZŐMŰVÉSZET I. félév

október 18, csütörtök, @ 17:30 - 19:00
Róma alapítása

Róma alapítása Előadó: Ludmann Mihály

NEMESI ÉLETFORMÁK, NEMESI LAKHELYEK A 19. SZÁZADI BALATON-FELVIDÉKEN

NEMESI ÉLETFORMÁK, NEMESI LAKHELYEK A 19. SZÁZADI BALATON-FELVIDÉKEN

október 18, csütörtök, @ 17:30 - 19:00
Őrség

Előadó: dr. Dobszay Tamás történész, ELTE BTK Történeti Intézet

19

HALLGASSUK ÉS NÉZZÜK EGYÜTT! I. félév „S” betűs szerzők és művek

HALLGASSUK ÉS NÉZZÜK EGYÜTT! I. félév „S” betűs szerzők és művek

október 19, péntek, @ 14:30 - 16:15
index

Híres-balettek (Delibes–Seregi: Sylvia; Rimszkij-Korszakov: Seherezádé; Hacsaturján: Spartacus; Scsedrin: Sirály) és Claude-Michel Schönberg musicalje (A nyomorultak). (Ajándék) Előadó: Zelinka Tamás zenetanár, zenei ismeretterjesztő, szerkesztő

20
21
22
23
24

HÍRES MAGYAROK – MAGYAR HÍRESSÉGEK I félév

HÍRES MAGYAROK – MAGYAR HÍRESSÉGEK I félév

október 24, szerda, @ 15:00 - 16:30
Hollywood magyar csillagai

Filmipar megteremtői itthon és Európában – rendezők, színészek, operatőrök Előadó: Szucsik Ágnes

KALANDOZÁS BURGENLANDBAN

KALANDOZÁS BURGENLANDBAN

október 24, szerda, @ 17:30 - 19:00
Felsőőr,

A Felső-Őrvidék határőr települései: Felsőőr, Alsóőr, Őrisziget, Vasjobbágyi Előadó: Dr. Marossy Endre

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam I. félév Viszonyok és viszonyulások

IRODALMI ALKOTÁSOK PÁRBESZÉDE VIII. évfolyam I. félév Viszonyok és viszonyulások

október 24, szerda, @ 17:30 - 19:30

Barátok Akhilleusz és Patroklosz (Homérosz: Iliász); Raszkolnyikov és Razumihin (Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés); Kanicky, Sárkány és Esti (Kosztolányi: Esti Kornél); Füst Milán: Emlékezetül; Petőfi: Arany Jánoshoz; Ottlik Géza: Iskola a határon; Somlyó György, Devecseri Gábor, Szerb Antal. Előadó: Tamás Ferenc irodalomtörténész, költő, magyartanár

25

NAPFÉNYES ITÁLIA II. évfolyam

NAPFÉNYES ITÁLIA II. évfolyam

október 25, csütörtök, @ 14:30 - 16:30
Pisa

Pisa és Arezzo Előadó: Óvári Árpád

PÓDIUMBESZÉLGETÉS

PÓDIUMBESZÉLGETÉS

október 25, csütörtök, @ 17:30 - 19:00

Pódiumbeszélgetés Rockenbauer Zoltánnal Programfelelős: Kálóczy Béla

MAGYAR MŰVÉSZEK IDEGENBEN

MAGYAR MŰVÉSZEK IDEGENBEN

október 25, csütörtök, @ 17:30 - 19:00
Id. Markó Károly

Id. Markó Károly Előadó: Ludmann Mihály

26
27
28
29

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK I. félév

MŰVÉSZETTÖRTÉNET NYUGDÍJASOKNAK I. félév

október 29, hétfő, @ 16:00 - 17:10
a rokokó

Az életöröm festészete, a rokokó Előadó: Ludmann Mihály

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam I. félév

EGYETEMES ÉS MAGYAR MŰVÉSZETTÖRTÉNET IV. évfolyam I. félév

október 29, hétfő, @ 17:30 - 19:00
rokokó

A rokokó világa Előadó: Ludmann Mihály

30

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN V. évfolyam

TUDOMÁNYOK HATÁRAIN V. évfolyam

október 30, kedd, @ 17:30 - 19:00
növény

A növényvilág evolúciója Előadó: dr. Bagi István biológus, Szegedi Tudományegyetem egyetemi docense, az MTA köztestületének tagja

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL I. félév

AZ ARAB VILÁG MAGYAR SZEMMEL I. félév

október 30, kedd, @ 17:30 - 19:00
Az arabok az ókorban és a Bibliában

Az arabok az ókorban és a Bibliában Előadó: Galgóczi István

31

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE

AZ OROSZ ZENE TÖRTÉNETE

október 31, szerda, @ 17:30 - 19:30
Borogyin

Balakirev, Borogyin Előadó: Kocsis Gábor zenetörténész

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN

A FELKELŐ NAP RAGYOGÁSA JAPÁNBAN

október 31, szerda, @ 17:30 - 19:00
A japán kultúra rejtelmei

A japán kultúra rejtelmei Előadó: Dr. Vihar Judit